کاغذ سونوگرافی یا رول سونوگرافی چیست؟

کاغذ سونوگرافی یا رول سونوگرافی یا کاغذ چاپ حرارتی اولتراسوند از کاغذ مصنوعی با روکش حرارتی ساخته شده است، این کاغذ یک نوع کاغذ چاپی ویژه با پوششی از مواد است که در اثر حرارت تغییر رنگ می دهد.

انواع کاغذ سونوگرافی؟

کاغذ سونوگرافی به سه نوع استاندارد، چگالی بالا و براق بالا تقسیم بندی میگردد.

چه نوع کاغذی برای سونوگرافی استفاده می شود؟

بهترین نوع کاغذ سونوگرافی کاغذهای ضبط حرارتی با براقیت بالا یا High Gloss است.
کاغذهای ضبط حرارتی High Gloss به طور گسترده برای سیستم های اولتراسوند جهت چاپ تصاویر اولتراسوند با وضوح بالا استفاده می شود. اگرچه جهت هزینه کمتر مراکز میتوانند از کاغذهای کدرتر و ارزانتر برای سونوگرافی استفاده کنند. کاغذ اولتراسوند یک کاغذ مصنوعی با روکش حرارتی است. این کاغذ با مخلوط حالت جامد رنگ لوکو، تثبیت کننده و توسعه دهنده پوشش داده شده است. یک کاغذ حرارتی اولتراسوند با کیفیت خوب از چندین لایه ساخته شده است تا از چاپ تصویر با کیفیت بالا اطمینان حاصل شود.

چند نوع کاغذ حرارتی وجود دارد؟

به طورکلی چهار نوع مختلف کاغذ سونوگرافی موجود است. کاغذ سونوگرافی با ترکیب شیمیایی که دارد باعث می شود که در مواجهه با گرما مستعد تغییر باشد. مواد شیمیایی در چهار نوع کلی وجود دارند: رنگ‌های لوکو، توسعه‌دهنده‌ها، حساس‌کننده‌ها و تثبیت‌کننده‌ها. با این نوع کاغذ، برای انجام چاپ نیازی به استفاده از جوهر یا کارتریج گران قیمت ندارید.

تصاویر سونوگرافی روی کاغذ سونوگرافی چقدر می توانند دوام داشته باشند؟

دوام تصویر اولتراسوند به نوع کاغذ مورد استفاده و شرایط نگهداری بستگی دارد. در شرایط ذخیره سازی مناسب، چاپ تصویر روی کاغذ اولتراسوند با براق بودن حداقل 10 سال دوام می آورد، در حالی که برای کاغذ اولتراسوند استاندارد و با چگالی بالا، تصویر حداقل 7 سال دوام می آورد.

مقایسه انواع کاغذ اولتراسوند

هر سازنده فرمول خاص خود را برای تولید کاغذ اولتراسوند دارد، از این رو کیفیت و دوام متفاوتی دارد. جهت مقایسه انواع کاغذ سونوگرافی روشهای مختلفی وجود دارد.
به طور کلی انواع مختلفی کاغذ سونوگرافی در دنیا وجود دارد و تولید کننده های مختلفی برای کاغذسونوگرافی وجود دارند. به طور کلی دو روش ساده برای تست کیفیت وجود دارد: پویایی مقیاس خاکستری و اثر رطوبت روی کاغذ سونوگرافی.

مقیاس خاکستری

مقایسه مقیاس خاکستری برای نشان دادن سایه تونال تصویر ضروری است و نقش مهمی برای اهداف تشخیصی بالینی دارد. از آنجایی که سایه‌های ظریف رنگ‌های خاکستری نشان‌دهنده تراکم‌های مختلف است، داشتن طیف وسیعی از رنگ‌های خاکستری برای انتقال بهترین تصویر ممکن/بهینه از صفحه روی کاغذ مهم است. در واقع، هدف تولید تصویری است که تا حد امکان واقعی باشد، که نماینده آناتومی به تصویر کشیده شده باشد.

اثر رطوبت روی کاغذ سونوگرافی

با توجه به نیاز بایگانی سوابق پزشکی برای ارائه تداوم خوب مراقبت، بسیار مهم است که پرونده پزشکی بیمار بتواند در آزمون زمان مقاومت کند تا این پرونده ها در سال های آینده بادوام و خوانا باقی بمانند. برای تست مقاومت کاغذ سونوگرافی در برابر عناصر مختلف مانند رطوبت و غیره روشی بنام وت فولد استفاده می شود. کاغذ اولتراسوند امکان تماس بالایی با رطوبت مانند ژل سونوگرافی یا اولتراسوند دارد و ممکن است باعث ایجاد مشکلاتی مانند لک و آسیب به کاغذ شود.
لذا این موضوع نیز از اهمیت خاصی برای بررسی کیفیت کاغذ سونوگرافی برخوردار است. در ادامه به بررسی برخی از انواع کاغذهای سونوگرافی در بازار ایران و جهان میپردازیم.

کاغذ های سونوگرافی سونی

شاید بتوان کاغذ سونوگرافی سونی و محصولات این کمپانی را یکی از بهترین برندهای موجود در بازار تصویربرداری پزشکی نام برد. کاغذ پرنینتر مدل سونی همچنان یکی از محبوب‌ترین انتخاب‌ها در میان مراکز و بخش‌های تصویربرداری پزشکی محسوب میشود.

کاغذ پرینتر اولتراسوند سونی که در سونوگرافی مورد استفاده قرار میگیرد، قابلیت ارائه کیفیت بالایی از تصویر برای بخش سونوگرافی در مراکز تصویربرداری پزشکی است که می تواند برای کاربردهای مختلفی مانند میکروسکوپ و دندانپزشکی نیز استفاده شود. کیفیت قابل اعتماد آن تمام جزئیات اسکن سونوگرافی و معاینه را حفظ می کند. کاغذهای اولتراسوند سونی با انواع پرینترهای پزشکی سونی، از جمله پرینتر رنگی Sony UP-25MD و پرینتر ویدئویی سونی UP-X898MD سازگار است.

در این مقاله از اسکن طب به بررسی برخی از بهترین کاغذهای اولتراسوند سونی خواهیم پرداخت.

بهترین کاغذ سونوگرافی کمپانی سونی برای چاپ رنگی:

کاغذ Sony UPC-21L یک کاغذ اولتراسوند رنگی A6 (4.1*5.8 اینچ) است که تقریبا اولین انتخاب برای کاربران سونوگرافی است که به دنبال چاپ رنگی هستند. این کاغذ سونوگرافی کیفیت بالایی ارائه می دهد و با انواع پرینترهای ویدئویی از جمله سونی UPD23MD و UPD25MD سازگار است. کاغذ سونوگرافی UPC-21L معمولا توسط مراکز تصویربرداری سونوگرافی 3 بعدی/4 بعدی کودک انتخاب می شود و برای این معاینات ایده آل است.

کاغذ سونو Sony UPC-21L

بهترین کاغذ سونوگرافی برای چاپ سیاه و سفید:

کاغذ سونوگرافی سونی UPP-110HG یک کاغذ اولتراسوند سیاه و سفید A6 به ابعاد (4.1*5.8 اینچ) با براقیت بالا است. کاغذ UPP-110HG بهترین انتخاب در میان مراکز تصویربرداری پزشکی است که به دنبال چاپ اولتراسوند سیاه و سفید هستند، از جمله متخصصان زنان، اورولوژیست ها و رادیولوژیست ها.

روکش بسیار براق این کاغذ آن را به انتخابی جذاب برای پرینت های سیاه و سفید تبدیل می کند. آن دسته از اسکنهای سونوگرافی، آزمایش‌ها یا روش‌هایی که کیفیت تشخیصی تصویر از اهمیت بالایی برخوردار است، می‌توانند با اطمینان به کیفیت UPP-110HG تکیه کنند. این نوع کاغذ سونوگرافی همچنین به پزشکان و بیماران اجازه می دهد تا تصاویر را برای مدت طولانی تری نگه دارند زیرا در برابر آب و حرارت مقاوم است.

مقرون به صرفه ترین کاغذ سونوگرافی

در میان تمام کاغذهای سونوگرافی سونی، UPP-110S مقرون به صرفه ترین گزینه برای تصویربرداری اولتراسوند است. کاغذ سونوگرافی سونی، UPP-110S یک کاغذ سیاه و سفید استاندارد A6 (4.1*5.8 اینچ) است که برای پرینترهای اولتراسوند سونی طراحی شده است. این کاغذ به عنوان کاغذ اولتراسوند سونی نوع I نیز شناخته می شود.

کاغذ سونوگرافی سونی UPP-110S
کاغذ سونوگرافی سونی UPP-110S

این گزینه اقتصادی در رادیولوژی و عمل های OB/GYN در بیماریهای زنان بسیار محبوب است. این کاغذ سونوگرافی کیفیت تصویر عالی سونی را ارائه می دهد و یک انتخاب ایده آل برای استفاده روزمره است. متخصصان سونوگرافی معمولا از UPP-110S برای انواع کاربردهای تشخیصی و تصویربرداری پزشکی استفاده می کنند.

کاغذ سونوگرافی Sony UPP110-HG

بسته چاپ حرارتی سیاه و سفید Sony UPP110-HG در انواع مدل های پرینتر حرارتی سونی مانند UP890MD ، UP895MD ، UPD895MD ، UP897MD ، UPD897 ، UPD897MD ، UPX898MD و UPD898MD و برای مدل‌های Mitsubishi CP-700DSU, CP-700U, CP-700U, CPWD7, CP-700U, CPWD7 ، P-50U، P-63UM، P-65U، P-67UA P-68U، P-90W، P-91DW، P-91W، P-93DW، P-93W، P-95DW استفاده می شود که هر رول آن قابلیت چاپ 270 سکشن را دارا می باشد.

کاغذ سونوگرافی Sony UPP110-HG
خرید کاغذ سونوگرافی Sony UPP110-HG

کاغذ اولتراسوند براق بالا UPP110-HG سازگار با پرینتر سونی با ضخامت فیلم 110 میلی متر در 18 متر موجود میباشد.

ویژگی کلیدی کاغذ سونوگرافی UPP110-HG:

• سطحی با شفافیت بسیار بالا
• وضوح تصویر چاپ شده با تراکم و کیفیت بالا
• دارای استاندارد های لازم به لحاظ مقاومت و ماندگاری در برابر رطوبت و گرما
• ابعاد 110 میلی متر در 18 متر
• محصول کشور ژاپن
• مقاومت بالا در برابر آب
• دارا بودن لایه خاصی در سطح کاغذ که در صورت استفاده از پیرینتر های سونی موجب افزایش کیفیت چاپ میشود
• حداقل امکان پیچ خوردگی
• مقاومت در برابر حرارت و رطوبت بالا
• وضوح تصویر چاپ شده با تراکم و کوالیتی برتر
• دارا بودن خطوط پانچ برای جدا کردن Sheet ها

این کاغذ ها با توجه به رزولوشن بالایی که دارد گزارش های تصویری ای که خواهان آن ها هستید را به بهترین شکل در اختیار شما قرار می دهد. به طور میانگین میتوان از هر رول کاغذ سونوگرافی 250 سکشن استفاده کرد.

میزان گلاسه بودن مدل ۱۱۰HG نسبت به سایر مدل ها ۲۵% بیشتر است. رول های سونوگرافی و اکوکاردیوگرافی کمپانی سونی با کیفیت بالا و رزولوشن مناسب جهت تهیه گزارش تصویری ساخته شده اند . این نوع کاغذها و رول های حرارتی در پروسه های اولتراسوند سونو گرافی ، رادیولوژی ، آندوسکوپی و پزشکی هسته ای مورد استفاده قرار می گیرند.

کاغذ سونوگرافی را از کجا بخریم؟

اسکن طب به عنوان اولین پلتفرم تخصصی تصویربرداری پزشکی در ایران، این افتخار را دارد که میتواند انواع کاغذ سونوگرافی را با بهترین قیمت در اختیار مراکز تصویربرداری پزشکی در سراسر کشور قرار دهد. در صورت نیاز به کسب اطلاعات بیشتر و خرید کاغذ سونوگرافی با بخش فروش این پلتفرم در ارتباط باشید.

Comments

  • No comments yet.
  • Add a comment