سونوگرافی کرمان (معرفی 5 مرکز برتر سونوگرافی در کرمان)

سونوگرافی پرکاربردترین، آسان ترین و بی خطر ترین دستگاه تصویربرداری پزشکی است. برای انجام سونوگرافی نیازی نیست تا نگرانی خاصی داشته باشید. شاید تنها چالش در انجام دادن سونوگرافی، پیدا کردن یک سونوگرافی خوب و یک نوبت سونوگرافی مناسب باشد. اگر ساکن کرمان هستید و میخواهید بهترین مراکز سونوگرافی کرمان را بشناسید، پیشنهاد می کنیم تا انتهای این نوشته با ما همراه باشید.

سونوگرافی کرمان

در این مطلب قصد داریم تا مراکز سونوگرافی کرمان را بصورت تخصصی بررسی کنیم و از میان آنها بهترین مراکز سونوگرافی که شامل معرفی 5 مرکز برتر سونوگرافی در کرمان است را به شما معرفی نماییم. همچنین به شما روشی برای گرفتن نوبت سونوگرافی در کرمان آموزش می دهیم. ابتدا به طور خیلی مختصر به معرفی سونوگرافی و اسکن های آن می پردازیم.

آشنایی با سونوگرافی

در تصویربرداری سونوگرافی، یک مبدل هم امواج صوتی را ارسال می کند و هم امواج پژواک (بازگشت) را ضبط می کند. هنگامی که مبدل سونوگرافی بر روی پوست فشار داده می شود، پالس های کوچکی از امواج صوتی غیرقابل شنیدن و فرکانس بالا را به بدن می فرستد. همانطور که امواج صوتی از اندام های داخلی ، مایعات و بافت ها بیرون می آیند ، گیرنده حساس در مبدل (مبدل) تغییرات کوچکی در اندازه و جهت صدا ثبت می کند.

یک کامپیوتر فوراً این امواج را اندازه گیری می کند و آنها را به صورت تصاویر برخط (آنلاین) روی مانیتور نمایش می دهد. تکنسین معمولاً یک یا چند فریم از تصاویر متحرک را به عنوان تصاویر ثابت می گیرد. آنها همچنین ممکن است فایل های کوتاه ویدئویی از تصاویر را ذخیره کنند.

در ابتدا تکنسین مقدار کمی ژل را در ناحیه مورد بررسی قرار می دهد و مبدل را در آنجا قرار می دهد. این ژل به امواج صوتی اجازه می دهد بین مبدل و ناحیه مورد بررسی به جلو و عقب حرکت کنند. تصویر سونوگرافی بلافاصله در مانیتور ویدئویی قابل مشاهده است. کامپیوتر تصویر را بر اساس بلندی صدا (دامنه)، گام (فرکانس) و زمانی که طول می کشد تا سیگنال سونوگرافی به مبدل بازگردد، ایجاد می کند. همچنین در نظر می گیرد که صدا از چه نوع ساختار بدن و/یا بافتی عبور می کند.

سونوگرافی چگونه انجام میشود؟

برای اکثر معاینات سونوگرافی، شما رو به بالا روی تخت دستگاه که می تواند کج یا جابجا شود، دراز می کشید. بیماران ممکن است برای بهبود کیفیت تصاویر به هر دو طرف برگردند.

رادیولوژیست (پزشکی که به طور خاص برای نظارت و تفسیر معاینات رادیولوژی آموزش دیده است) یا سونوگرافیست شما را روی تخت دستگاه قرار می دهد. سپس یک ژل بر پایه آب را در ناحیه مورد بررسی میمالد. ژل به مبدل کمک می کند تا تماس ایمن با بدن برقرار کند. همچنین حفره های هوا بین مبدل و پوست را که می تواند مانع از عبور امواج صوتی به بدن شما شود را از بین می برد. سونوگرافیست مبدل را روی بدن قرار می دهد و آن را در منطقه مورد نظر خود به عقب و جلو می برد تا تصاویر دلخواه را بگیرد.

معمولاً هیچ گونه ناراحتی از فشار مبدل بر روی بدن ایجاد نمی شود زیرا پزشک مبدل را به ناحیه مورد بررسی به آرامی فشار می دهد. با این حال ، اگر ناحیه حساس است ، ممکن است فشار یا درد جزئی را از مبدل احساس کنید.

پزشکان سونوگرافی داپلر را با همان مبدل های معمولی انجام می دهند. به ندرت، کودکان خردسال ممکن است برای انجام این عمل نیاز به آرام بخش داشته باشند. والدین باید قبلاً در این مورد این مساله سوال کنند و از محدودیت های غذایی و نوشیدنی قبلی که نیاز به آرام بخشی دارد مطلع شوند.

پس از تکمیل تصویربرداری سونوگرافی، تکنسین ژل شفاف سونوگرافی را از روی پوست شما پاک می کند. هر قسمتی که باقی می ماند به سرعت خشک می شود. ژل سونوگرافی معمولاً لباس را لکه دار یا تغییر رنگ نمی دهد.

خوب حالا که بصورت کلی با سونوگرافی و نحوه انجام آن آشنا شدید برویم سراغ بررسی مراکز سونوگرافی، و در نهایت معرفی بهترین مراکز سونوگرافی کرمان.

ویژگی های یک مرکز سونوگرافی خوب

بسیاری از افراد حداقل در زندگی یک سونوگرافی گرفته اند و بصورت کلی با آن آشنا هستند اما برای شناخت یک مرکز سونوگرافی خوب این شناخت کم کافی نیست. برای یافتن یک مرکز سونوگرافی خوب چه نکاتی را باید دانست؟

اسکن طب اما بصورت تخصصی به ارزیابی این مراکز در سطح کشور پرداخته و در هر شهر بهترین مراکز تصویربرداری را از نظر شاخص ها و معیارهای فنی و تخصصی ارزیابی می کند.

یک مرکز سونوگرافی خوب باید از جهات زیر بررسی شود:

1- پرسنل و کادر پزشکی

2- کیفیت خدمات نوبت دهی و ارسال جواب

3-  مکان مرکز- محله، فضای داخلی و تاسیسات

4-  برند، مدل و تعداد دستگاه سونوگرافی مرکز

5-  ایمنی و امنیت

6- قیمت

لذا شما در اینجا می توانید با بهترین مراکز سونوگرافی کرمان آشنا شوید. این مراکز می توانند بصورت خصوصی باشند و یا کلینیک های تصویربرداری بیمارستان های دولتی و خصوصی باشند.

بهترین مراکز سونوگرافی در کرمان

  1. مرکز نور یا گستره طب و تصویر کرمان:

مرکز تصویربرداری پزشکی خصوصی نور یا همان گستره طب و تصویر، به مالکیت و مدیریت دکتر محمد احسان و واقع در شهر کرمان می باشد. این مرکز از لحاظ معیارهای مطرح شده بررسی مراکز سونوگرافی کرمان، در بالاترین رتبه لیست ما قرار دارد.

آدرس و تلفن مرکز گستره نور یا طب و تصویر کرمان:

استان کرمان، کرمان، بلوار فردوسی، خیابان پروین اعتصامی، نبش کوچه پروین اعتصامی یکم

034-32460953

سونوگرافی کرمان
  • بخش سونوگرافی بیمارستان شفا کرمان

مرکز آموزشی درمانی شفا دارای ظرفیت اسمی 615 تخت مصوب و 380 تخت فعال شامل بخش های بستری  داخلی قلب ، آنژیوگرافی، جراحی قلب ،  ICU قلب ، ICUجنرال ، مغز واعصاب ، روماتولوژی ، ترمیمی ، همو دیالیز و دیالیز صفاقی ، نفرولوژی،  سوختگی ، گوش و حلق و بینی ، طب هسته ای و چشم است و همچنین اورژانس های قلب و اعصاب ،E، چشم و سوختگی در این مرکز فعالیت دارند.

بخش سونوگرافی بیمارستان شفا کرمان شامل یک دستگاه سونوگرافی می باشد که بیماران بستری  توسط رزیدنت رادیولوژی و زیرنظر پزشک سونوگرافی بیماران انجام می شود. این مرکز دومین مرکز برتر سونوگرافی کرمان است.

پزشکان بخش:

آقای دکتر محمد صبا
سه رزیدنت که در هرماه تغییر می کنند.
شماره تماس :

034-31217205

  • مرکز رادیولوژی دکتر متقی کرمان

مرکز رادیولوژی دکتر متقی کرمان یکی از بهترین مراکز تصویربرداری کرمان است که مجهز به دستگاه های رادیولوژی و سونوگرافی بسیار با دقت و با کیفیت می باشد. این مرکز داری بسیاری از استانداردهای روز است و کیفیت خدمات این مرکز در سطح بالایی می باشد.

اطلاعات تماس رادیولوژی رادیولوژی دکتر متقی کرمان

ادرس رادیولوژی رادیولوژی دکتر متقی کرمان: کرمان میدان آزادی ابتدای خ شهیدبهشتی

شماره تماس رادیولوژی دکتر متقی کرمان: 03432445360

  • رادیولوژی دکتر نوربخش

رادیولوژی دکتر نوربخش کرمان نیز از جمله مراکز رادریولوژی با کیفیت در کرمان است که دارای امکانات تصویربرداری رادیولوژی و سونوگرافی می باشد .این مرکز به دلیل وجود رادیولوژیست با تجربه و دستگاه با کیفیت در مرکز، در لیست بهترین مراکز سونوگرافی کرمان قرار می گیرد.

  • کلینیک تخصصی بعثت کرمان

کلینیک تخصصی بعثت کرمان وابسته به داشگاه علوم پزشکی کرمان می باشد که دارای خدمات تصویربرداری مختلفی از جمله سونوگرافی ،ام ار آی و رادیولوژی است و با تعرفه دولتی به مردم خدمت‌رسانی می‌کند.

این بدین معنی است که در این مرکز علاوه بر کیفیت سونوگرافی و تجربه پزشکان، قیمت مناسب هم تاثیرگذار است و در نتیجه سونوگرافی کلینیک بعثت کرمان نیز در لیست بهترین مراکز سونوگرافی کرمان ما قرار می گیرد.

اطلاعات تماس کلینیک تخصصی بعثت کرمان:

ادرس  کلینیک تخصصی بعثت کرمان: کرمان – خیابان جهاد ، خیابان ابن سینا – چهار راه سمیه (طهماسب آباد)

 شماره تماس کلینیک تخصصی بعثت کرمان: 034-32268740

سونوگرافی کرمان

نوبت سونوگرافی در کرمان

امروزه با رشد روزافزون فناوری های آنلاین، رویکردهای جدید و بسیار مناسبی برای حل مشکلات بشر ارائه شده است. در حوزه تصویربرداری پزشکی، برای اولین بار در کشور، یک بستر متمرکز و یکپارچه در سرتاسر ایراد ایجاد گشته، که افراد می توانند با مراجعه به وبسایت اسکن طب، از هر نقطه ای در ایران، بصورت آنلاین و در کمترین زمان ممکن از نزدیک تری مرمز تصویربرداری به خود نوبت اسکن دریافت کنند.

پس وجود این بستر مناسب دریافت نوبت سونوگرافی در کرمان در اسکن طب، به مادران و خانواده های کرمانی این امکان را می دهد تا در دوران بارداری بدون کمترین جابجای و دردسر، به راحتی از منزل خود نوبت سونوگرافی بگیرند. همچنین خانم ها قادرند تا مشکلات، نگرانی ها و درخواست های خود را از طریق اسکن طب با پزشک متخصص به صورت کاملا رایگان در میان بگذارند. نسخه خود را در پنل خود بارگذاری کنند تا در اسرع وقت بررسی شود.

از همه این ها بگذریم، یک مساله که بسیار ی تواند حائز اهمیت باشد، امکان بررسی کامل مرکز قبل دریافت نوبت است. یعنی کاربران می توانند ابتدا در مورد مرکز تصویربرداری اطلاعات جامعی بدست بیاورند. از جمله این اطلاعات، امکان بررسی دستگاه های موجود در مرکز، خواندن نظرات مراجعه کنندگان قبلی، امکان مطالعه کامل در مورد اسکن مربوطه است.

پس همه این ها در یک بستر آنلاین به صورت متمرکز جمع آوری شده است. این وبسایت برای اولین بار در کشور اقدام به ثبت درخواست های دریافت نوبت تصویربرداری و ارجاع بیماران جهت انجام اسکن های مختلف پزشکی از قبیل سونوگرافی، ام آر آی، سی تی اسکن، پزشکی هسته ای و رادیولوژی کرده است.

کرمانی های عزیز می توانند تا با مراجعه به آدرس نوبت سونوگرافی، بدون صرف هیچ گونه هزینه ای نوبت تصویربرداری پزشکی دریافت کنند و از خدمات متنوع این بستر آنلاین استفاده نمایند. لازم به ذکر است که اسکن طب علاوه بر ارجاع بیماران یک وبسایت علمی تخصصی در زمینه مهندسی تجهیزات تصویربرداری و دانش پزشکی است.

برای کسی اطلاعات تکمیلی درخصوص سونوگرافی و نحوه انجام آن پیشنهاد میکنیم تا سری به وبسایت radiologyinfo بزنید.

Comments

  • No comments yet.
  • Add a comment