تصویربرداری تشدید میدان مغناطیسی یا به طور مختصر ام آر آی ، یکی از محبوب ترین و کاربردی تربن تجهیزات تصویر برداری پزشکی است. این اسکنرها آهن ربا ابررسانا محسوب می شوند که کیلومترها سیم مسی را در اطراف گنتری خود بصورت پیچیده شده دارند. قدرت تصویربرداری دستگاه MRI با یک واحد قدرت میدان مغناطیسی به نام تسلا اندازه گیری می شود. استاندارد تصویربرداری MRI در تنظیمات بالینی MRI بالای 1.5 تسلا است. دستگاه های MRI 1.5T در اشکال ، اندازه ها و قیمت های مختلفی ارائه می شوند. تفاوت در قیمت را می توان به عواملی مانند توان گرادیان و کویل های دستگاه نسبت داد (هرچه اینها قوی تر باشند ، تصویر واضح تر و در نتیجه دستگاه MRI گران تر خواهد بود).

MRI

اگر در بازار تصویربرداری پزشکی فعالیت دارید، پس حتما نام سه کمپانی غول پیکر به گوشتان خورده است- از این سه کمپانی قطعاً فیلیپس یکی از آنهاست (همراه با GE و زیمنس).
دستگاه های ام.آر.آی فیلیپس 1.5 تسلا در 4 نوع اصلی وجود دارد که هر یک در حوزه ها و بخش های مختلف می درخشند. ما در این مقاله قصد داریم تا به بررسی محبوب ترین و پرفروش ترین دستگاه ام ار آی فیلیپس در ایران یعنی دستگاه Philips Achieva بپردازیم.

دستگاه ام.آر.آی آچیوا فیلیپس ( Achieva 1.5T )

دستگاه Philips Achieva 1.5T MRI یک دستگاه میدان قوی است که از اوایل دهه 2000 در حال تولید است. انواع دیگر خانواده Philips Achieva شامل Philips Achieva 1.5T SE است که ورژن اقتصادی است و Philips Achieva 1.5T XR که می تواند بدون تعویض مگنت به 3 تسلا ارتقا یابد. قیمت گذاری سیستم برای دستگاه ام.آر.آی.پی فیلیپس آچیوا 1.5 تسلا معمولاً بین 300،000 تا 600،000 دلار است ، با قیمت متوسط در محدوده 450،000 دلار. به خاطر داشته باشید که میزاننهایی قیمت به عوامل مختلفی مانند تعداد سیم پیچ ها ، ورژن نرم افزار ، تعداد کانال ها ، نوع گرادیان و موارد دیگر بستگی دارد.

بررسی اجمالی، ویژگی ها و مشخصات دستگاه MRI Philips Achieva 1.5T MRI

Philips Achieva 1.5T یک دستگاه MRI برای اسکن های تمام بدن است که دارای چارچوب طراحی مقیاس پذیر و توابع SmartExam برای اپراتورها و کیفیت تصویر همگن در انواع بیماران است. این دستگاه طیف وسیعی از برنامه را برای کمک به تشخیص آناتومیکی برای برنامه ریزی خودکار اسکن ها ارائه می دهد. Philips Achieva 1.5T بسته به تعداد توالی ها ، یکی از سریع ترین دستگاه های موجود در بازار است که می تواند در کمتر از 60 دقیقه اسکن کامل نخاع و مغز را انجام دهد. خاصیت قابل ارتقا بودن آن همچنین بدان معنی است که برای افزایش قابلیت های بالینی دستگاه تنها نیاز به چند مورد ارتقا نرم افزاری و تغییرات سخت افزاری محدود است.

achieva philips

دستگاه ام ار آی فیلیپس Achieva یک دستگاه بهینه در زمان تولید خودش بوده است. شاید بهترین دستگاه ام ار آی در دهه قبل! به همین دلیل نیز امروزه در نقاط مختلف کشور این دستگاه نصب شده است. از این رو نیاز به تامین قطعات در این نوع دستگاه بسیار مشهود است. خوشبختانه بازار ثانویه این محصول در دنیا بسیار پررنگ می باشد. از این رو هنوز هم استفاده از این دستگاه ها بسیار مقرون به صرفه است. تیم بازرگانی اسکن طب مفتخر است تا در زمینه تامین قطعات این محصول با کارفرمایان و صاحبان مراکز تصویربرداری اقدام به همکاری کند.