Interview XP Software

نرم افزار InterViewXP

نرم افزار InterViewXP، نرم افزاری جهت پردازش و بررسی مطالعات تصاویر پزشکی هسته ای دریافت شده از دستگاه گاماکمرا-اسپکت میباشد. این نرم افزار مبتنی بر ویندوز (Windows) بوده و روی سیستم عاملهای ویندوز قابل ارائه و نصب میباشد.

Interview-XP

InterViewXP یک بسته نرم افزاری پردازش تصویر پزشکی هسته ای اختصاصی برای هر نوع مطالعه اسپکت و تمام بدن است که تحت سیستم عامل های ویندوز اجرا می شود ، نرم افزار InterViewXP به عنوان یک نرم افزار بسیار کاربر پسند شناخته شده است این نرم افزار با قابلیتهای بسیار بالا به کاربر این اجازه را میدهد تا بتواند رنگهای مختلفی را براساس سلیقه خود برای در کنار وضوح بالا از ارائه تصویر با کیفیت عالی در چند قالب پشتیبانی کند.

interview xp software
محیط نرم افزار interview xp software
محیط نرم افزار interview xp 1 software
محیط نرم افزار interview xp 1 software

 

با استفاده از این نرم افزار که تصاویر را بر اساس ارگانهای مختلف طبقه بندی و مرتب مینماید کاربر میتواند به آسانی هر یک از تصاویر را به صورت دلخواه توسط ابزارهای پردازش کاملاً خودکار کنترل و پردازش نماید. کلیه مراحل پردازش کاملا مجزا از هم بوده و در هر مرحله که به صورت یک صفحه (windows) در محیط نرم افزار میباشد به کاربر اجازه می دهد که در صورت لزوم برای انجام اصلاحات به مراحل قبلی برگردد.

Interview XP Filters Cardiac pages IVXP 3 Scanteb

 

اسکن قلب به روش پزشکی هسته ای
اسکن قلب به روش پزشکی هسته ای با دستگاه گاماکمرا مدیسو

 

در نرم افزار InterViewXP کاربر به آسانی میتواند با استفاده از الگوهای قابل تعریف و دلخواه خود، ترکیبی دلخواه برای پردازش تصاویر، متن ها و پرینت نهایی تصاویر تعریف نماید و حتی فرمت و شکل صفحاتی که در آنها تصاویر را پردازش مینماید را به صورت چشم نواز و مورد پسند خود تعریف نماید.

نرم افزار InterViewXP با توجه به اینکه کلیه تصاویر دایکام (DICOM) را میتواند پردازش نماید لذا این بسته نرم افزاری از تبادل داده با هر ایستگاه کاری پزشکی هسته ای با استفاده از پروتکل های استاندارد صنعت DICOM پشتیبانی می کند و قابل استفاده برای کلیه دستگاههای پزشکی هسته ای میباشد. همچنین این نرم افزار قابلیت ارسال تصاویر پردازش شده به سیستم پکس بیمارستانی ( PACS ) میباشد.
نرم افزار InterViewXP، توسط کمپانی مدیسو طراحی، ساخته و برنامه ریزی شده است و تاکنون سه ورژن اصلی مختلف از این نرم افزار به بازار پزشکی هسته ای دنیا عرضه شده است.

نیازمندی های نرم افزاری و سخت افزاری جهت نصب InterViewXP:

با توجه به قابلیتها و امکاناتی که نرم افزارهای مختلف کامپیوتری دارند هر نرم افزاری نیازمند سخت افزار بخصوص خود دارد تا آن نرم افزار به راحتی، بدون مشکل و به قولی بدون هنگ کردن سیستم ( منظور نرم افزاری و سخت افزاری ) عمل نماید.
نرم افزار InterViewXP هم از این موضوع مستثنی نمیباشد، بخصوص اینکه نرم افزارهای پردازش تصاویر به کانفیگ بالاتری نسبت به بقیه نرم افزارهای پزشکی و به طور کلی نرم افزارهای عمومی نیازمند میباشند.

 

الزامات نرم افزاری برای InterViewXP:

• سیستم عامل: نرم افزار ویندوز نسخه حرفه ای Windows® XP با Service Pack2 یا بالاتر از این ورژن.

نیازهای سرور DICOM برای InterViewXP®:

• سرور DICOM Mediso (این نرم افزار تنظیمات Microsoft® SQL Server 2005 RDBMS را نیز بهمراه خود نصب می کند)

تنظیمات مانیتور:

• وضوح صفحه: 1280 * 1024 پیکسل با 16 میلیون رنگ (کیفیت رنگ 32 بیتی) و بالاتر از آن.
• تنظیم DPI: “اندازه بزرگ (120 DPI)”.
تنظیمات فوق در Windows® XP را می توان در پنجره “Display Properties” تنظیم کرد.

الزامات سخت افزاری برای InterViewXP، (workstation configuration):

با توجه به اینکه نرم افزار InterViewXP یک نرم افزار پردازش تصاویر میباشد لذا هرچه از اجزای بهتری جهت جمع آوری سخت افزاری سیستم (workstation ) استفاده شود در نهایت سرعت پردازش تصاویر و همچنین عملکرد کاربر بیشتر میشود. لذا حداقل نیازهای سخت افزاری برای پردازش تصویربرداری هسته ای (Planar و SPECT) توسط نرم افزار InterViewXP را در ادامه بررسی میکنیم:
– پردازنده Core i3، 4 گیگاهرتز و بالاتر
– RAM 4 گیگابایت (ممکن است عملکرد و برخی ویژگی ها را محدود کند)
– کارت گرافیک با 256 مگابایت RAM
– هارد اینترنال (HDD) حداقل 1 گیگابایت فضای آزاد بدون سرور DICOM.
– پورت های مورد نیاز InterViewXP: حداقل 3 پورت USB
– CD یا DVD خوان
– ماوس و کیبورد
– حداقل نیازهای سخت افزاری برای تصویربرداری هسته ای (ارزیابی Planar و SPECT)

لیست پردازش تصاویری که بوسیله نرم افزار InterViewXP قابل انجام میباشد در جدول زیر ارائه شده است:

لیست پردازش تصاویری که بوسیله نرم افزار InterViewXP

لیست پردازش تصاویری که بوسیله نرم افزار InterViewXPInterview XP Filters Setting page Scanteb